Перейти к основному содержанию
урф-адетлеримизни унутмайыкъ

 

Після нападу невідомої хвороби на Анатолія Могильова напередодні дня депортації кримських татар 18 травня прем'єр автономії вперше зявився перед загалом. Одужав.
 
І одразу створив конкуренцію президенту в рейтингу біло-блакитних інтелектуалів. Поки "батько" визначає ріжницю між тринадцятими та тридцятити оімпійськими іграми його тутешній "смотрящій" вирішив, що кримські татари є діаспорою в Криму. На зауваження місцевої журналістки, що півострів не місце міграції кримських татар, а Батьківщина, Могильов впевнено дав нове визначення терміну "діаспора". Виявляється – це національність, що не є домінуючою на території.
 
Ось жили собі, припустимо, удмурти в Удмуртії, але за певний час перестали бути більшістю на власній землі і за версією Могильова тепер вони удмуртська діаспора. Come on and dance.
 
В Радянському Союзі з великих національних груп казахи і латиші теж ледь не перетворилися на діаспори по-могирльовські. Мабуть і американські індіанці теж кілька сотень років є діаспорою. Мій колега спитався – чи можна буде французів вважати діаспорою в Парижі, якщо через високу еміграцію араби та африканці становитимуть більшість.
 
Ось така етносоціологія від представника донецької діаспори...
 
Осман Пашаєв

Категория

Источник
http://blogs.pravda.com.ua/authors/pashaev/4fc4fd888e249/